friendly forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

friendly forum

This forum is just for me and my friends

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bilim Açısından Vampirlik

3 posters
YazarMesaj
FriiDdhanN
Admin
Admin
FriiDdhanN

Bilim Açısından Vampirlik Empty
MesajKonu: Bilim Açısından Vampirlik   Bilim Açısından Vampirlik Icon_minitimePaz Ağus. 26, 2007 10:41 am

California Devlet Üniversitesi araştırmacılarından kimya profesörü Wayne Tikkanen’in yaptığı araştırmaya göre vampirliğin asıl sebebinin Porfiria hastalığı olduğu tespit edilmiştir. 1700’lü yıllarda hastalık hakkında bilgisi olmayan Avrupalılar, hastaları vampir olarak niteleyerek lanetlemekteydiler. Bir çeşit kan zehirlenmesi olan Porfirya hastalığının ilerlemesiyle derinin kızılötesi ışınlara karşı zayıfladığı ve bu nedenle karardığını açıklayan Tikkanen, “Hastada anormal kıllanma görülür. Dudaklar kuruyup çekildiği için dişler ortaya çıkar. Hasta çok acı çeker. Sonunda çıldırır.” diyerek hastalığı açıklamıştır. Bu hastaların derilerinin hassaslığı nedeniyle sadece geceleri çıkabildiklerini ve tedavi amacıylada hayvan kanı içtiklerini belirten Tikkanen “Hikayelerde vampirlerin neden gece dışarı çıkıp kan içtiklerinin yanıtı işte bu.” demiştir.
https://weareevil.yetkin-forum.com
Admin
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Bilim Açısından Vampirlik   Bilim Açısından Vampirlik Icon_minitimePaz Ağus. 26, 2007 7:37 pm

vampirin varlıgına inanmıyorum görmediğim içindir belki^^
FriiDdhanN
Admin
Admin
FriiDdhanN

MesajKonu: Geri: Bilim Açısından Vampirlik   Bilim Açısından Vampirlik Icon_minitimeSalı Ağus. 28, 2007 10:33 pm

iyi de ne alaka ben sana inanıyo musun inanmıyo musun demedim yorum yazarken okuyup öyle yazin Cool
https://weareevil.yetkin-forum.com
R4mmSte1N
Moderator
Moderator
R4mmSte1N

MesajKonu: Geri: Bilim Açısından Vampirlik   Bilim Açısından Vampirlik Icon_minitimeC.tesi Eyl. 01, 2007 9:56 am

Abi biraz saçma bi cevap olmuş arda gerçekten
Admin
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Bilim Açısından Vampirlik   Bilim Açısından Vampirlik Icon_minitimeSalı Eyl. 11, 2007 7:45 am

lan cihat sen yorum bile yapamamışsın benimkini eleştiriyosdun anasnı.tamam düzeltiyorum:
insanlar cahil öyle bir hastalık olabileceğine inanmıyor olabilirler tabikde

Bilim Açısından Vampirlik
1 sayfadaki 1 sayfası